Jak urządzić uroczy ogródek?

Uroczy ogródek to marzenie każdej osoby. Niestety prace nad doprowadzeniem ogrodu do takiego stanu nie są łatwe. Zwłaszcza, jeśli mamy problem z suchą, piaszczystą, kamienistą glebą. Albo po prostu nasz ogródek ma wymiary metr na metr. Mimo to można urządzić sobie zielony i uroczy zakątek.

Jeśli mamy duże problemy z więdnącymi roślinami z powodu kiepskiej jakości ziemi warto kupić ziemię ogrodniczą w sklepie i przekopać ją w ogródku. Dopiero po takim zabiegu można posadzić wybrane kwiaty i posiać trawę. Warto też regularnie nawozić nowo posadzone rośliny.

Akcesoria ogrodnicze

Kiedy już doprowadzimy ogródek do stanu zazielenienia warto wybrać kilka dodatków, które sprawią, że będzie jeszcze bardziej uroczy niż jest. Do małego ogródka warto wstawić lampy led w kształcie krzewu z białymi kwiatami, albo motyli. Podświetlą one wieczorem i w nocy inne rośliny, a do tego nie zajmują wiele miejsca. W dużym ogrodzie można pomyśleć o altance albo nawet oczku wodnym. Świetnie będzie wyglądać też fontanna ogrodowa do oczka wodnego w kształcie misy z wodą dla ptaków czy greckiej bogini z dzbanem wina, czyli wylewką wody. Można też między rabatkami poprowadzić ścieżki wyłożone ozdobnymi kamieniami albo drewnianymi klockami.

Related Post

Dodaj komentarz